Ali Şeker Yatılı Kız Kuran Kursu Eğitime Başladı

Okunma: 342
Diyanet 28 Eylül 2019 21:38
Videoyu Aç Ali Şeker Yatılı Kız Kuran Kursu Eğitime Başladı
A
a

Erzurum Karayazı İlçe Müftülüğü bünyesinde ilçede ilk olma özelliği taşıyan Merkez Ali Şeker Yatılı Kız Kur’an Kursu eğitime başladı.

Açılışı yapılan kurs hakkında açıklamalarda bulunan İlçe Müftüsü Halis Benli, şunları kaydetti:

Karayazılı hanım kardeşlerimiz, kız çocuklarımız dinlerini, diyanetlerini sağlam kaynaktan öğrensinler, Kur’an ve sünnetin ikliminde yetişsinler diye hayırsever iş adamı Ali Şeker tarafından Karayazı ilçe merkezine 85 kişilik yatılı kız Kur’an kursu, 12 köye de gündüzlü kız Kur’an kursu yaptırıldı. Açılışı geçen yıl gerçekleşen Kur’an kursları gündüzlü olarak eğitime başladı. Kadrosu olmayan tüm kurslara bu sene kadro verildi.

Yeni kayıt döneminde de Karayazı Merkez Kız Kur’an Kursu, yatılı olarak faaliyete geçti. Şu an 36 kayıtlı öğrencisi var. Ali Şeker Bey, Allah’ın kendisine vermiş olduğu maddi imkânlarını seferber etti, Kur’an kurslarını yaptırıp anahtarlarını Müftülüğümüze teslim etti. Biz de manevi imkânlarımızı seferber etmekle,  Karayazı’nın istikbali olan çocuklarımızı Kur’an ve sünnet ile sahih ve doğru kaynaklardan sağlam bilgiler vermek suretiyle yetiştirmekle mükellefiz. Bir iki yıl içinde Karayazımızdan vatanına, milletine, dinine ve devletine vefalı ve hayırlı hafız kız çocuklarımız çıkacak. ‘İnsanların en hayırlıları, Kur’an’ı öğrenen ve öğretenlerdir.’ Mümin, Müslüman, kendinden daima iyilik beklenen kimsedir. Kendinden iyilik beklenmeyen kimsede, şerrinden emin olunmayan kimsede hiçbir hayır olmadığını beyan eder Allah Resulü. Amacımız en hayırlı ümmet olmak, gönüllerimizin Kur’an ve sünnet ışığında sırat-ı müstakim üzere sabit kalması ve neticede sevdiklerimizle beraber dünya ve ahiret saadetidir. Amacımız; ‘Günah ve düşmanlıkta değil, iyilik ve takvada yardımlaşın.’ hitabı gereği, her daim hayırda yardımlaşıp yarışmak, iyiliğin anahtarı, kötülüğün kilidi olmak, etrafına faydalı olmak, yapmak ve onarmaktır.”

Hayırsever iş adamı Ali Şeker’e, Karayazı İlçe Müftülüğü tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

Kaynak : Diyanet Haber
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

 
Diyanet Duyurular
Kapalı grup · 4.183 üye
Gruba Katıl
grubumuz başta Diyanet işleri başkanlığı olmak üzere bütün Resmi kurumların atama ve duyuruları paylaşılmaktadır
 
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Güncel Haber, Film, İlahi ve Ezgiler
Radyo İmam-HatipFm Güncel Haber, İlahi & Ezgiler..
google.com, pub-2227755215092688, DIRECT, f08c47fec0942fa0