Erbaş, televizyonlarda parayla dua okuyanlara sert tepki gösterdi

Okunma: 292
Diyanet 28 Eylül 2019 22:33
Videoyu Aç Erbaş, televizyonlarda parayla dua okuyanlara sert tepki gösterdi
A
a

Gittiği her ilde din görevlileriyle bir araya gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Nevşehir programında, televizyonlarda para karşılığı dua okuyanlara sert tepki göstererek "Mücadele edeceğiz" dedi.

İl buluşmaları kapsamında Nevşehir'e gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, il müftülüğü tarafından Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen "Din Görevlileri Buluşması"nda önemli konulara değindi.

Sigaradan faize bir çok konuda önemli açıklamalar yapan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, dini istismar eden şebekelerin televizyonlardan para karşılığı dua okuduğunu ifade etti ve mücadele edeceğiz dedi.

Erbaş şöyle konuştu:

"Toplumda ‘irşat ediyorum’ diye kendine menfaat sağlayan, menfaat şebekeleri oluşuyor. Televizyonlar bile kurmuşlar. Birisi bana göndermiş, ekranda çok açık bir şekilde diyor ki, ‘Başım ağrıyor, dişim ağrıyor. Bunun duası, şudur.’ Hesap numarası veriyor, ‘Şuraya şu kadar yatır, ona göre duanı yapacağım.’ Bu derece milletimizi menfaate bağlayan şebekeler oluşmuş. Bunlarla biz mücadele edeceğiz”

Sigara konusunda da mücadele çağrısı yapan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş "Bir yılda 118 bin 500 insanımızı sadece Türkiye'de öldüren bir katilden insanımızı uzak tutmamız gerekiyor. 30 milyar dolar olsa dünyada açlıktan ölecek insan kalmayacak. Yapılan araştırmalar bunu gösteriyor. 30 milyar dolar. Bugün sadece Türkiye'de sigaraya ve sigaranın sebep olduğu hastalıkları tedavi etmek için bu kadar para gerekiyor. Bu ne büyük bir kötülüktür. İnsanlığa yapılmış en büyük kötülüklerden birisidir. Bununla kim mücadele edecek? Biz mücadele edeceğiz. Birinci olarak bununla mücadele edecek bizleriz, hocalarımız.." ifadelerini kullandı.

Kaynak : Diyanet Haber
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

 
Diyanet Duyurular
Kapalı grup · 4.183 üye
Gruba Katıl
grubumuz başta Diyanet işleri başkanlığı olmak üzere bütün Resmi kurumların atama ve duyuruları paylaşılmaktadır
 
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Güncel Haber, Film, İlahi ve Ezgiler
Radyo İmam-HatipFm Güncel Haber, İlahi & Ezgiler..
google.com, pub-2227755215092688, DIRECT, f08c47fec0942fa0