Fahri ve Vekillerin Kadro talebi!

Okunma: 1474
Diyanet 20 Haziran 2019 22:16
Videoyu Aç Fahri ve Vekillerin Kadro talebi!
A
a

Yıllardır Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde hizmetlerini sürdüren ve Kadro talebinde bulunan Geçici Kur'an Kursu Öğreticileri ile Vekil imam ve Müezzinlerin Kadro talepleri ne oldu ?

Yıllardır Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde hizmetlerini sürdüren ve Kadro talebinde bulunan Geçici Kur'an Kursu Öğreticileri ile Vekil imam ve Müezzinlerin Kadro talepleri ne oldu ? 
Diyanet İşleri Başkanlığı Kur'an Kursu Öğreticisi ihtiyacı duyduğu yerlerde ihtiyaçları karşılamak için ilk başta kadrolu Öğretici varsa Kadrolu Öğretici, Kadrolu olmadığı zaman 4/B Sözleşmeli Öğretici ile ihtiyacı karşılar o da bulunmadığı zaman şartları taşıyan ve İl Müftülüklerince yapılan Sınavlardan yeterli puanı alan Geçici Kur'an Kursu Öğreticileri ile ihtiyaçlarını karşılar. Bu aynı zamanda vekil imam hatip ve Müezzin kayyımlar için de geçerlidir. Bu nedenle Geçici Kur'an kursu Öğreticileri ile Vekiller çeşitli sınavlara girip sınavlardan geçerli puanları alarak yıllardır Diyanetin bünyesinde severek hizmet vermektedirler.
Kadrolu ve Sözleşmeli görevlilerle aynı görevi yapmalarına rağmen kadrolu ve sözleşmelilerin aldıkları ücretin ücte birini dahi alamadıkları gibi sigortaları da bir ay üzerinden değil 12 ile 15 gün üzerinden yatırılmakta, hatta kadrolu ve sözleşmelilerin dahi gidemediği en ucra köşelerde bulunan görev yerlerine gidip fedakarca, layıkıyla görevlerini başarıyla yerine getirmektedirler. 

Kadro Talepleri ne oldu?
Bu kadar fedakarca çalışan Geçici Öğreticiler ve Vekiller son bir kaç yıldır ilgili Sendikalar, Diyanet İşleri Başkanlığı, Milletvekilleri, Bakanlar, Eski Başbakanlık ve Cumhurbaşkanı makamı dahi her makama ulaşmaya seslerini duyurmaya çalıştılar. Bunca çabalarına nazaran az da olsa seslerini biraz olsun duyurmayı başardılar ve Diyanet İşleri Başkanı katıldığı TV programlarında  Geçici Kur'an Kursu Öğreticileri hakkında bir çalışmanın olduğunu duyurmuştu. Bunu bizzat Başkan ERBAŞ ın ağzından duyan Geçici Öğretici ve Vekiller oldukça umutlandı. Diyanet İşleri Başkanlığından müjdeli haberi büyük bir umutla beklemektedirler.

Kadro ihtimali Zayıf Özlük Haklarında düzenleme var!
Edindiğimiz bilgilere göre Geçici Öğretici ve Vekilller hakkında herhangi bir kadro çalışmasının olmadığı, Yapılan çalışmanın ise aldıkları ücretin yükseltilmesi (en az bir asgari ücret), aylık sigortalarının bir ay üzerinden tam yatırılması, sınavların yılda iki defa yapılması yerinde iki yılda bir yapılması sınavı geçenlerin iki yıl boyunca görevlerine devam edecekleri yapılan çalışmanın içerisinde olacağı tahmin ediliyor.

Geçici Öğretici Sınavı Zorlaşıyor!
Yılda iki defa girmek zorunda kaldıkları sınavları kazanıp göreve başlayan fahriler artık daha sıkı çalışmak zorundalar çünkü aldıkları ücretin yükseltilmesi, sigortalarının tam yatırılması ve sınavlarının her yıl yerine iki yılda bir yapılması gibi değişiklikler yapılması nedeni ile iki yılda bir yapılacak olan sınavında oldukça zor olacağı, artık her isteyenin Fahri Öğretici ve Vekil olarak görev alamayacağı görülüyor. 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı için görev almak isteyenlerin şimdiden sınav için sıkı birşekilde hazırlık yapması sınava hazırlanması gerekiyor. 
Kaynak : imamhatipfm.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

 
Diyanet Duyurular
Kapalı grup · 4.183 üye
Gruba Katıl
grubumuz başta Diyanet işleri başkanlığı olmak üzere bütün Resmi kurumların atama ve duyuruları paylaşılmaktadır
 
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Güncel Haber, Film, İlahi ve Ezgiler
Radyo İmam-HatipFm Güncel Haber, İlahi & Ezgiler..
google.com, pub-2227755215092688, DIRECT, f08c47fec0942fa0