İhtiyaç sahipleri için hayır marketi

Okunma: 159
Diyanet 15 Ekim 2019 12:34
Videoyu Aç İhtiyaç sahipleri için hayır marketi
A
a

Diyarbakır'da mağdur ve ihtiyaç sahiplerinin ücretsiz faydalanacağı "hayır marketi" açılacak.

Diyarbakır Yenişehir İlçe Müftüsü ve daire personeli Ali Arpat'ın koordinatörlüğünde kurulan TDV Yenişehir Şubesi Gönüllü İnsani Yardım Ekibi, yakında "hayır marketi"nin açılışını yapacaklarını bildirdi.

Gönüllü İnsani Yardım Ekibi, İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır'ı makamında ziyaret edip yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Ziyaret karşısında memnuniyetini dile getiren Karabayır, "Din gönüllüsü kardeşlerimizin çalışmalarında bize verilen görevlerden asla kaçınmayacağım. Kurulduğundan beri bu gönül insani yardım ekibinin faaliyetlerini beğeniyor ve çalışmalarını takip ediyorum. Türkiye Diyanet Vakfı Yenişehir Şubesi İnsani Yardım Ekibine gönüllü üyesiyim." dedi.

Gönüllü İnsani Yardım Ekibinin yaklaşık bir yıldır faaliyetlerde bulunduğuna değinen Yenişehir İlçe Müftüsü Şevket Dilmaç, "Gönüllü insani yardım ekibimiz yaklaşık bir yıldır bu faaliyetleri yürüttüğünü, Kur'an kursu öğreticisi, müezzin, kayyım, imam-hatip, daire personelimiz, esnaf ve iş insanlarından kuruldu. Kuruluş amacımızın yetim, mağdur ve ihtiyaç sahiplerine maddi ve manevi yönden yardım etmektir." ifadelerini kullandı.

Dilmaç, "Vatandaşlarımızdan aldığımız bu destek bizi bir adım ileriye taşıyarak fakir ve yoksul vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için 'Hayır Marketi' kurduk ve çok yakında açılışını yapacağız." dedi. 1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

 
Diyanet Duyurular
Kapalı grup · 4.183 üye
Gruba Katıl
grubumuz başta Diyanet işleri başkanlığı olmak üzere bütün Resmi kurumların atama ve duyuruları paylaşılmaktadır
 
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Güncel Haber, Film, İlahi ve Ezgiler
Radyo İmam-HatipFm Güncel Haber, İlahi & Ezgiler..
google.com, pub-2227755215092688, DIRECT, f08c47fec0942fa0