Kuranı Kerimi Güzel Okuma Yarışması Türkiye Finali

Okunma: 541
Diyanet 9 Temmuz 2019 14:59
Videoyu Aç Kuranı Kerimi Güzel Okuma Yarışması Türkiye Finali
A
a

Kur’an-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması Erkek Öğrenciler Türkiye Finali Kütahya’da yapıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke genelindeki Kur’an kursları arasında düzenlenen “Erkek Öğrenciler Arası Kur’an-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması Türkiye Finali” Kütahya Ulu Camii’de gerçekleştirildi.

Yarışmanın finaline Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç, Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, il müftüleri, ilçe müftüleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, yarışmaya ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyduklarını belirterek; "Küçük yaşta Allah’ın kelamını öğrenmek için emek veren yavrularımıza başarılar diliyorum." dedi.

Yarışmanın kaybedeninin olmadığını kaydeden Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç ise “katılan bütün öğrencilerin birer ‘Kur'an incisi’ olduğunu, yaz tatilinde yaklaşık 3 milyon öğrencinin Kur'an öğrenmek için camileri ve Kur’an kurslarını doldurduğunu, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen bu tür yarışmaların Kur’an kurslarının tanıtımına büyük bir katkı sağladığını” belirtti.

Yarışmanın açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, Kütahya’nın Kur’an hizmetinde müstesna bir yeri olduğunu belirterek; “Kur’an konusunda maharetli olanlar, Allah’ın (c.c.) seçkin melekeleri ile beraberdir.  Hayatlarının baharında Allah’ın (c.c.) kelamı ile tanışan yavrularımıza Allah, Kur’an’ın izinde bir hayat nasip etsin.” ifadelerini kullandı.

Kütahya Müftülüğü ev sahipliğinde tarihi Ulu Camii'de gerçekleştirilen yarışmaya, illerde ve bölgelerde yapılan elemelerde birinci olan Balıkesir, Bitlis, Gaziantep, Isparta, İzmir, Malatya ve Samsun’dan 7 öğrenci katıldı.

Yarışmanın sonunda Bitlis Ahlat Abdurrahman Gazi Kur’an Kursu öğrencisi Doğukan Yegin birinci oldu.

İzmir Karabağlar Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu öğrencisi Ömer Baydar ikinci, Gaziantep Şahinbey Hoşgör Yeditepe Erkek Kur’an Kursu öğrencisi Mehmet Hakan Doğan ise üçüncü oldu.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edilirken yarışmaya katılan tüm öğrencilere Diyanet İşleri Başkanlığınca çeşitli hediyeler verildi.


 

Kaynak : Diyanet Haber
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

 
Diyanet Duyurular
Kapalı grup · 4.183 üye
Gruba Katıl
grubumuz başta Diyanet işleri başkanlığı olmak üzere bütün Resmi kurumların atama ve duyuruları paylaşılmaktadır
 
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Güncel Haber, Film, İlahi ve Ezgiler
Radyo İmam-HatipFm Güncel Haber, İlahi & Ezgiler..
google.com, pub-2227755215092688, DIRECT, f08c47fec0942fa0