Mağdur Aileler için "Hayır Marketi" Açılıyor!

Okunma: 593
Diyanet 7 Ağustos 2019 08:52
Videoyu Aç Mağdur Aileler için "Hayır Marketi" Açılıyor!
A
a

İhtiyaç Sahiplerinin İhtiyaçlarını ücretsiz temin edebileceği "Hayır Marketi" açılıyor.

imamhatipfm.com/Özel içerik
İhtiyaç Sahiplerinin İhtiyaçlarını ücretsiz temin edebileceği "Hayır Marketi"  Diyarbakır'da açılıyor.
Daha öncede ihtiyaç sahibi ailelere yardımlarda bulunan Gönüllüler şimdide İhtiyaç sahiplerinin ücretsiz yararlanacağı "Hayır Marketi" kuruyor.
Diyarbakır In Yenişehir İlçe müftülüğü Bünyeainde kurulan Türkiye Diyanet Vakfı Yenişehir Şubesine bağlı ve tamamı gönüllülerden oluşan 60 Gönüllü'nün çabası ve hayırseverlerin yaptığı bağışlar vesilesiyle "Hayır Marketi" açılıyor.

TDV Yenişehir Şubesi Gönüllü İnsani Yardım Ekibi
"Hayır Marketi" 'ni kuran gönüllülerin koordinatörü Ali ARPAT şunları söyledi: "Biz Yenişehir İlçemizde yaklaşık9-10 aydır Kurduğumuz ve tamamımızın gönüllü olduğu Türkiye Diyanet Vakfı Yenişehir Şubesi Gönüllü İnsani Yardım Ekibi olarak 60'ı aşkın gönüllü üyelerden oluşuyoruz. Aramızda Esnaf, Memur, Öğrenci, Öğretmen, İmam-Hatip, Müezzin Kayyım, Sağlık personeli, Ev Hanımı vs. her kesimden insanlarımız var. kurulduğumuz günden itibaren Diyarbakır genelinde binlerce ihtiyaç sahibi aileye Gıda, Giyim, Eşya ve Nakdi yardımlar ulaştırdık. Yeri geldi kermesler düzenledik yeri geldi hayır sahiplerinin kapılarını çalıp ihtiyaç sahipleri için bağışta bulunmalarını talep ettik. Allah kendilerinden razı olsun milletimiz, halkımız çok hayırsever, kime gittiysek geri çevirmedi. Bizde bağışlarını Vakfımızın Bağış Makbuzu karşılığı aldık ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık ulaştırmaya devam ediyoruz. Grup Başkanımız ve aynı zamanda İlçe Müftümüz Şevket DİLMAÇ ve  Gönüllü arkadaşlarla yaptığımız istişare sonucu ihtiyaç sahiplerinin faydalanacağı bir "Hayır Marketi" projesinin çalışmasını başlattık ve hamdolsun bugün bu projemizin sonuna gelmiş bulunuyoruz". Bu Markette Bütün Ürünler Ücretsiz
Konuşmasına şöyle devam eden Koordinatör ARPAT: "Bitim aşamasında olan "Hayır Marketi"'miz tamamlandığında bizzat belirlediğimiz gerçek ihtiyaç sahibi aileler gelip burda ayda bir defa belirlenen limit kadar marketimizde bulunan Gıda, Giyim, Mutfak Eşyası, Beyaz Eşya, Halı, Çocuklar için Oyuncaklar vs. gibi ihtiyaçlarını ücretsiz alacak. Bütün alışverişler kayıt altına alınacak ve art niyetli insanların önüne geçmek için ayda sadece bir defa alış veriş yapılacak ayı dolmadan ikinci defa gelenlerin günün dolması beklendikten sonra alışveriş yapılmasına izin verilecek. Yaptığımız bu marketin tüm ihtiyaçlarıda Allah kendilerinden bin kat razı olsun Hayırsever kardeşlerimizin destekleriyle olacaktır biznillah." dedi.

Bu "Hayır Marketi" 'nde hayra ortak olmak isterseniz Gönüllüler tarafından açılan banka hesap bilgileri:
Banka adı: Türkiye Vakıflar Bankası Diyarbakır Şubesi
Hesap adı: TDV Diyarbakır/Yenişehir İnsani Yardım Hesabı
Hesap: TR08 0001 5001 5800 7308 4223 12
Yaptığınız bütün bağışlara Türkiye Diyanet Vakfı Yenişehir Şubesince Bağış Makbuzu kesilmektedir.
Detaylı bilgi için İrtibat Tel: 0412 224 42 67 (İlçe Müftülüğü)

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

 
Diyanet Duyurular
Kapalı grup · 4.183 üye
Gruba Katıl
grubumuz başta Diyanet işleri başkanlığı olmak üzere bütün Resmi kurumların atama ve duyuruları paylaşılmaktadır
 
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Güncel Haber, Film, İlahi ve Ezgiler
Radyo İmam-HatipFm Güncel Haber, İlahi & Ezgiler..
google.com, pub-2227755215092688, DIRECT, f08c47fec0942fa0