Ali ARPAT

Ahlaki değerleri ayaklar altına alan Tik tok Rezaleti!

Sosyal medya da her geçen gün yeni akımlar adı altında gençlerimizi etkisi altına alan ahlak dışı uygulamalara bir yenisi daha eklendi. Ahlaki değerlerimizi adeta ayaklar altına alıyor.

10 Şubat 2019 21:53
A
a
Sosyal medya da her geçen gün yeni akım adı altında gençlerimizi etkisi altına alan ahlak dışı uygulamalara bir yenisi daha eklendi. insanın ahlaki değerlerini adeta ayaklar altına alıyor.
İslam Ümmeti olarak yaklaşık 1440 yıldır İslami kural ve ahlaki değerlerimizi muhafaza ettiğimiz için bütün dünyada şeref ve izzetle bugüne gelmişiz elhamdulillah. Ne yazıkki son 100 yıldır geçmişimiz ile bağımız koparıldığı için islam ümmeti 1440 yıldır en kötü dönemini tabiri caiz ise fetret dönemi yaşıyor.
Bu ümmet onca zorluklara rağmen inancına sımsıkı sarılmışken islam düşmanları da boş durmuyor bu sefer de islamın nadide gençleri olan körpe beyinleri sosyal medya dan rezalet dolu akımlar düzenleyerek zehirlemeye devam ediyor. İslam düşmanları bağımızı geçmişimizi koparmalarına rağmen bununlada yetinmeyip elimizde kalan ahlaki ve insani değerlerimizi de elimizden almak için türlü türlü oyunlar ile geleceğimizin gençlerini zehirlemeye devam ediyor.

Ahlak dışı Rezil akımlardan bazıları
Sosyal medya da Düşen Yıldızlar mı dersiniz, Yeşil uzaylı dansı mı dersiniz, penguen dansı mı deseniz,Müzik çalarak arabadan aşağıya inip yürüyenler mi deseniz vs. vs. hepsi de İslam değerlerini aşağılayan insani değerleri ayaklar altına seren türlü türlü oyunlar içermekte. Buna da insanımız ne yazıkki kendini kaptırmış durumda. İslam düşmanları amacına ulaşmış bulunmakta.

gittikçe büyüyen tehlike Tik Tok Rezaleti!
Bunca rezaletler sıralanmışken hepsinden daha tehlikelisi gittikçe büyüyen ve her yaştan insanı kapsayan yeni bir rezalet kapımızda, pardon kapımızda değil artık cebimizde cep telefonalrımız da. Hani derler ya Çanakkale den giremeyen düşman Çanak antenden girdi diye, çanak anten değil muhteremler artık her insanın cebine girdi ahlak düşmanları, Çünkü elinde telefonu olan herkes uygulamayı indirdikten sonra kendi çapında videolar çekip paylaşıyor. İnsanda bulunan beğenilme arzusuna maalesef insanımız da kapılmış, ve tehlike gittikçe büyüyor. Çekilip paylaşılan ahlak dışı türlü türlü videolar.... Kadınli erkekli düetler mi dersiniz, Mahrem olmayan kadınlı erkekli paylaşımlar mı dersiniz, açık saçıklığı bir tarafa bıraktım bayan kardeşlerimden çok af buyurarak tan söylüyorum, Rezalette sınır tanımayan kadının biri kadının özel durumlarını dahi paylaşabiliyor. Bu kadar da insan ahlak dışı nasıl davranabiliyor insanın aklı almıyor alamıyor. bu durumları görünce insan biz nasıl bu hale geldik demeden alamıyor kendini.

Neden  tik tok en tehlikelisi ?
Diğer ahlak dışı akımlar rezalet dolu insan ahlakını ayaklar altına alıyor du evet lakin o rezil akımlar sadece belli bir yaş kesimini, belli insanları kapsıyordu ama tik tok denen bu yeni rezelatte ise her yaştan insan bulunmakta. 7 den 77 ye diyemeyeceğiz artık çünkü 7 günlük bebek ten tutun 100 yaşını aşmış insanlar dahi var bu işin içinde. Evet 7 günlük bebek bilmiyor, bilmez ne bilsin tabi ama anne babası tarafından videosu çekilip, birde montajlanıp yükleniyor maalesef. Aynı şekilde 100 yaşını geçmiş hacı amca veya hacı ninemizin oğulları veya torunları tarafından çekilip onlarda bu kirli oyuna alet ediliyor rezaleti her yaşa her kesime ulaştırabiliyor.


Kelamımızı Efendimiz s.a.v in şu güzel sözleriyle bitirelim..
Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:

"Kıyamet günü, müminin terazisinde, güzel ahlâktan daha ağır bir şey yoktur Allah teâlâ, çirkin konuşan ve ne konuştuğunu bilmeyenlerden nefret eder"
Ebû Derda radıyallahu anh Tirmizî


Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
"iman bakımından müminlerin en mükemmeli, ahlâkça en güzel olanlar ve ailesine en güzel davrananlardır"
Aişe radıyallahu anha Tirmizî

Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
"içinizden en çok sevdiklerim ve kıyamet gününde mevki bakımından bana en yakın olanlarınız, ahlâkça en güzel olanlarınızdır
En nefret ettiklerim ve kıyamet gününde benden en uzak olanlarınız ise, gevezeler, lafazanlar ve yüksekten atanlardır Onlar büyüklük taslayan kimselerdir"
Câbir radıyallahu anh Tirmizî


Devlet büyüklerimizden talebimiz..
Devlet büyüklerimizden bu ahlak dışı ve gencecik beyinlerimizi zehirleyen insan ahlakını ayaklar altına seren bu tür rezalet dolu programlara el atması gerekli durumlarda kapatması, kapattırılması, hiç yoktan ülkemizdeki yayınları durdurulması, erişimlerinin engellenmesi temennimizdir.
Rabbim bizleri islam ahlakın dan ayırmasın inşallah. Selam ve Dua ile kalın

www.imamhatipfm.com
Ali ARPAT
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 
Diyanet Duyurular
Kapalı grup · 4.183 üye
Gruba Katıl
grubumuz başta Diyanet işleri başkanlığı olmak üzere bütün Resmi kurumların atama ve duyuruları paylaşılmaktadır
 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Güncel Haber, Film, İlahi ve Ezgiler
Radyo İmam-HatipFm Güncel Haber, İlahi & Ezgiler..
google.com, pub-2227755215092688, DIRECT, f08c47fec0942fa0