KÜBRA KORKULMUŞ

DÜNYADAKİ EN DEĞERLİ VARLIK

Sıcacık bir güneşten bahsediyorum..Taze gülden..Tatlı nehirden..Gözlere şifa olan ışıktan..Derde deva olan varlıktan..ANNE'den!

4 Mart 2019 15:11
A
a
    Sıcacık bir güneşten bahsediyorum..Taze gülden..Tatlı nehirden..Gözlere şifa olan ışıktan..Derde deva olan varlıktan..ANNE'den.!
    Başımıza gelen güzelliklerin baş kahramanı, kendinden geçip evladını sarmalayan fedakârlık âbidesi anneler. Bakıyorum hayretle kâinata.. İnsanın yanı sıra hayvanda da bu hâl aynen böyle işliyor. Hergün sokaklarda kedi-köpek anneler, Yavrularına olan bağlılıkları, eğitimcilikleri tutarlari... bizimkinden çok da farklı değil. Her anne melektir. Her anne baştâcıdir. Ve her annenin ayaklarının altındadır cennet.. Rızasındadır rahmet..
   Hepimiz icin en güzel şey nesensin ise o, annedir.. Gözlerine baktığımızda kocaman bir derya görürüz. Dudaklarındaki gülümseme bir limandır bize. Her zorluğa göğüs geren bir tekne misali.Akıp gideriz onunla beraber yeşile-maviye..
    Varlığıyla da, yokluğuyla da bize nimet anneler.Hatıralarıyla içimizi kıpır kıpır eden cevherler. Terli saçlarımıza şefkatli ellerini süren, yaşlı gözlerimize merhametli bakışlarını isabet ettiren, yaralı gönlümüze yüreğiyle sahip çıkan...
    Sen,anlatılmakla tamam olunmazsın. Sana borç ödenmez.Sana sayfalar yetmez,kalem yetişemez. Sen herkesin kalbindeki en derin aşksın. Sende bulunan sevgiye kimse erişemez..
    ANNELERİN VARLIĞINA BİN ŞÜKÜR..

                                                           KÜBRA KORKULMUŞ
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 
Diyanet Duyurular
Kapalı grup · 4.183 üye
Gruba Katıl
grubumuz başta Diyanet işleri başkanlığı olmak üzere bütün Resmi kurumların atama ve duyuruları paylaşılmaktadır
 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Güncel Haber, Film, İlahi ve Ezgiler
Radyo İmam-HatipFm Güncel Haber, İlahi & Ezgiler..
google.com, pub-2227755215092688, DIRECT, f08c47fec0942fa0