İlker Kayıkcı

İlâhiyat

İSLAMOFOBİ TÜRKİYE'DE ETKİSİNİ GÖSTERİYOR!

2019 yılı itibari ile İslam'a nefret söylentileri ülkemizde artmaya başladı. İslam'dan neden rahatsızlar ? Ve bunlar hep aynı gruplar!

9 Mart 2019 14:01
A
a
Birileri ezanı susturmaya çalışır ve kadınlar günü kutluyoruz derler, kimi gruplar ezandan rahatsızız derler, kimileri başörtülü memur olamaz der. Bu aralar hep duyduğumuz sözler bunlar. Neden İslam’a karşılar. Önce İslamofobi’yi tanımlayarak başlayalım. İslamofobi, kelime anlamı olarak "İslam korkusu" demektir. Müslümanlara ve İslam dinine karşı sürdürülegelen ön yargı ve ayrımcılıktan kaynaklanmaktadır. Müslümanlara karşı duyulan irrasyonel nefret, ayrımcılık, düşmanlık ve kin besleme anlamına gelir. Ve bu Türkiye'de sistematik olarak işlenmeye başladı ve başarılıda oldular. Gençlere baktığımızda bunu daha net görebiliriz. Ahlaki bir çöküntü içindeyiz, aile kavramı gittikçe yok olmakta. Gençler Kur'an-dan tamamen uzaklaşmış durumda. İstisnalar olmakla birlikte çoğu genç şuan İslam hakkında olumlu düşünmüyor. Müslümanız diyorlar ama emir ve ahlak ayetlerini hiçe sayıyorlar. Başardılar. İslam'dan, Kur'an-dan uzak bir nesil yetiştirdiler!
Hiç fark ettiniz mi son günlerde olanları. Sürekli birileri İslam’a yükleniyor ve kötülüyor veya Ezan sesi, Kur’an sesi, yada din hakkında ne varsa karşı çıkmaya başladılar. Niye bu kadar zorlarına gidiyor ? Neden bu kadar Müslümanlarla uğraşılıyor ?
Ey Müslüman kardeşim! Sen aldırma o yobazlara, ne derlerse desinler İslam dini 3-5 kişinin demesiyle, nefretlerini haykırmasıyla, rahatsız olmasıyla değer kaybedecek bir din değildir! Ne demiş Gazali : Cahillerle tartışmayın, ben hiç yenemedim. Bizde Gazali gibi yapalım, onları kendi hallerine bırakalım. Havlayan köpek ısırmaz misali, istediği kadar kudursunlar, Allah katında tek din İslam’dır ve kıyamete kadar da yok olmayacaktır!
Rabbimizin Secde Suresi, 20. Ayette dediği gibi : Fasık olanlar içinse, artık onların da barınma yeri ateştir. Oradan her çıkmak istediklerinde, geri çevrilirler ve onlara: "Kendisini yalanladığınız ateş azabını tadın" denir.
 
Kimi Kadınlar günü adı altında, kimi İşçi bayramı adı altında, kimi parti çatısı altında, kimi başörtüye, kimi giyinişe, kimi başka şeylere laf ediyor. Çünkü zorlarına gidiyor İslam!
Ama Rabbimiz bu kişilere Ahkaf Suresi, 20. Ayette şöyle sesleniyor: İnkar edenler ateşe sunulacakları gün, (onlara şöyle denir:) "Siz dünya hayatınızda bütün 'güzellikleriniz ve zevklerinizi tüketip yok ettiniz, onlarla yaşayıp zevk sürdünüz. İşte yeryüzünde haksız yere büyüklenmeniz (istikbarınız) ve fasıklıkta bulunmanızdan dolayı, bugün alçaltıcı bir azap ile cezalandırılacaksınız." Allah’ın izniyle cehennem ateşi sizleri bekliyor olacak.
Ey Müslüman kardeşim! Boş durma böyle kişilere karşı oku, araştır, üret! Bu kafirlere karşı dimdik ayakta dur! Müslüman olacaksan, tam Müslüman ol! Müslümanım diyip, zina etme, hırsızlık etme, dedikodu etme, çalma, gıybet etme, doğru yolda ol, namazını bırakma, düşene vurma, kibirlenme, büyüklük taslama, hayırda yarış! Bunları yap ki onlarda utansın.
Unutma! Sen dört dörtlük Müslüman olursan, Rabbimizde bu dinle beraber Müslümanları daha da yüceltir!

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 
Diyanet Duyurular
Kapalı grup · 4.183 üye
Gruba Katıl
grubumuz başta Diyanet işleri başkanlığı olmak üzere bütün Resmi kurumların atama ve duyuruları paylaşılmaktadır
 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Güncel Haber, Film, İlahi ve Ezgiler
Radyo İmam-HatipFm Güncel Haber, İlahi & Ezgiler..
google.com, pub-2227755215092688, DIRECT, f08c47fec0942fa0