Şırnak Müftülüğü Geçici Öğretici Sınav ilanı!

Okunma: 973
Diyanet 27 Ağustos 2019 10:48
Videoyu Aç Şırnak Müftülüğü Geçici Öğretici Sınav ilanı!
A
a

Şırnak İl Müftülüğü 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı için Geçici Öğretici sınav ilanı.

Şırnak İl Müftülüğü 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı için Geçici Öğretici sınav ilanı.

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Geçici Hafız Öğretici ve Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Seçimi Sınavı

İ L A N

 

İlgi      : Diyanet İşleri Başkanlığının Kur’an Eğitim ve Öğretimine Yönelik Kurslar ile Öğrenci Yurt ve Pansiyonları Yönergesi.

Kur’an Kurslarımızdaki eğitim ve öğretimin kadrolu veya sözleşmeli personelle yürütülmesi esastır. Eğitim ve öğretimin kadrolu veya sözleşmeli personelle yürütülememesi halinde söz konusu Kur’an Kurslarındaki hizmetlerin aksamaması için Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 10. maddesi gereğince ek ders ücreti karşılığında geçici öğreticiler görevlendirilebilecektir.

Bu itibarla 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında Kur’an kurslarında ihtiyaç duyulan Geçici Hafız Öğretici ve Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alımı ile ilgili kriterler aşağıya çıkarılmıştır.

 1. Müracaatlar geçici öğreticilerin görev almak istedikleri İlçe Müftülüklerine yapılacaktır. ( Sadece bir ilçe için başvuru yapılacaktır)
 2. Mülakat sınavı Sınav Komisyonunca Şırnak İl Müftülüğü ile Cizre İlçe Müftülüğünde yapılacaktır. Şırnak Merkez, Beytüşşebap ve Uludere İlçelerinden müracaat edenler Şırnak İl Müftülüğü, Cizre, İdil, Güçlükonak ve Silopi ilçelerine müracaat edenler ise Cizre İlçe Müftülüğü Sınav Komisyonunca sınava tabi tutulacaklardır.
 3. 2018 DHBT’den 50 ve üzeri puan almış olmak. (Yerleştirme işlemlerinde ihtiyaç nispetinde 2018 DHBT puanı 60 ve üzeri olanlar yerleştirildikten sonra boş yer kalması halinde 2018 DHBT puanı 50 ve üzeri olanlarda görevlendirilebilecektir.)
 4. 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı Kur’an kursları uygulama esasları çerçevesinde yapılması gereken değişiklikler dikkate alınacaktır.  
 5. 2018-2019 eğitim öğretim yılında geçici öğretici olarak çalışanlardan; 2019-2020 eğitim öğretim yılında çalışmak isteyenlerinde bu sınava girmeleri zorunludur.

           BAŞVURU İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

 • İlahiyat Fakültesi, İlahiyat Ön Lisans veya İmam Hatip Lisesi diplomalarından birinin fotokopisi,
 • 2018 DHBT’den 50 ve üzeri puan aldığına dair sınav sonucu fotokopisi,
 • Dilekçe,
 • Sabıka kaydı,
 • Kimlik fotokopisi, 
 • Hafız olanlar için hafızlık belgesi fotokopisi
 • 4-6 yaş eğitimi sertifika fotokopisi

            SINAV VE MÜRACAAT TARİHLERİ

 • Müracaatlar 26 Ağustos- 4 Eylül 2019  tarihleri arasında görev almak istenen ilçe müftülüğüne yapılacak ve Sınavlar 5 Eylül 2019 tarihinde  saat 09.00’da sözlü mülakat şeklinde yapılacaktır.
 • Mülakat sonuç listesi, müracaat listesi ve tutanaklar sınav komisyonunca sınavın bittiği gün İl Müftülüğüne teslim edilecek ve Sınav sonucunda yerleştirmeler en yüksek puanı alandan başlamak üzere ihtiyaç duyulan Kur’an kurslarından birine yapılacaktır.

İlanen duyurulur.                                                                                                                                                                                                                                                                                   23.08.2019 

Ramazan TOLAN

                                                                                                                                             İl Müftüsü                         

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

 
Diyanet Duyurular
Kapalı grup · 4.183 üye
Gruba Katıl
grubumuz başta Diyanet işleri başkanlığı olmak üzere bütün Resmi kurumların atama ve duyuruları paylaşılmaktadır
 
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Güncel Haber, Film, İlahi ve Ezgiler
Radyo İmam-HatipFm Güncel Haber, İlahi & Ezgiler..
google.com, pub-2227755215092688, DIRECT, f08c47fec0942fa0