SUR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ PERSONELLERİNDEN SUR İLÇESİNE DEV PROJE

Okunma: 446
Diyanet 14 Mayıs 2019 08:56
Videoyu Aç SUR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ PERSONELLERİNDEN SUR İLÇESİNE DEV PROJE
A
a

Bundan Bir kaç Yıl öncesinde Sur ilçesinde hep çatışmaları duyardık. 2017 yılında Sur İlçe Müftülüğünün başlattığı Sur Gençlerinin Eğitimine Destek Projesi meyvelerini vermeye başladı.

Sur Gençlerinin Eğitimine Destek Projesi Tüm Hızıyla Devam Ediyor.

Sur İlçe Müftüsü İsmail FAKİRULLAHOĞLU gözetiminde 2017 Yılından Bu Yana Başlayıp Sürdürdüğü Sur Gençlerinin Eğitimine Destek Projesi 2019 yılı içerisinde tüm hızıyla devam etmekte olup, Sur'daki gençlerin Temel Dini Bilgiler, Kuran-i Kerim,Arapçanın yanı sıra Dershanelerde verilen eğitim metodu şeklinde matematik, Kimya Türkçe vb dersler özel olarak da veriliyor.

Sur İlçe Müftüsü İsmail FAKİRULLAOĞLU tarafından yapılan açıklamada proje kapsamında tüm öğretmen ve akademisyenlerin tamamen gönüllü olarak bu proje de yer aldığı ayrıca Milli Eğitim Müdürlüklerinde ve Halk Eğitim Merkezlerinde görevli gönüllü Öğretici ve Hocalarında projeye ellerinden geldikçe destek verdiklerini belirtiler.

Bu proje de yer almak için halen de kendilerine çeşitli Branşlardaki öğretmenlerden taleplerin gelmeye devam ettiğini Projenin ilk etabının aslında kızlara yönelik olduğunu verimini yüksek seviyede aldıklarını kaydeden İlçe Müftüsü bu nedenle hemen projenin ikinci ayağı olan erkek öğrencilere'de aynı şekilde önümüzdeki aydan itibaren Sur Gençlik Merkezimizde faaliyete başlanacağını belirtti.

Sur ilçe Müftüsü İsmail FAKİRULLAHOĞLU bu projede emeği geçen Öğretmen,Akademisyen,Kuran Kursu Öğreticileri ve Din Gönüllülerine Teşekkür etti.

Sur İlçe Müftülüğünün Uyguladığı Sur Gençlerinin Eğitimine Destek Projesinin örnek alınabilecek bir proje olduğu ve Hayli Ses Getireceği Benziyor. Bizlerde Diyarbakır İl Müftülüğü ve Diyarbakır Halkı olarak bu Projede Emeği geçen Sur İlçe Müftüsü İsmail FAKİRULLAHOĞLU ve ekibine Şükranlarımızı Sunarız. ne diyelim Darısı diğer ilçelerimizin başına.

Kaynak : https://www.facebook.com/http.diyarbakir.diyanet.gov.tr/?eid=ARDIEal79JPFablugglqorOr3lCbxeaXTdGvtoeu6ZtZJELjkQ6MxG2E7-pMLb-_6rL-LgPM2gKVhZ_t
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

 
Diyanet Duyurular
Kapalı grup · 4.183 üye
Gruba Katıl
grubumuz başta Diyanet işleri başkanlığı olmak üzere bütün Resmi kurumların atama ve duyuruları paylaşılmaktadır
 
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Güncel Haber, Film, İlahi ve Ezgiler
Radyo İmam-HatipFm Güncel Haber, İlahi & Ezgiler..
google.com, pub-2227755215092688, DIRECT, f08c47fec0942fa0