Ukraynalı Hristiyan kadın Müslüman oldu

Okunma: 369
Türkiye 27 Temmuz 2019 00:27
Videoyu Aç Ukraynalı Hristiyan kadın Müslüman oldu
A
a

​Ukrayna vatandaşı Hristiyan ​Ukrayna vatandaşı Hristiyan Antonina Pavlenko, Gaziantep’in Nizip ilçesindeki nişanlısından ve çevresinden etkilenerek İslam dinini seçip Müslüman oldu. , Gaziantep’in Nizip ilçesindeki nişanlısından ve çevresinden etkilenerek İslam dinini seçip Müslüman oldu.

Antalya’da yaşayan Ukrayna vatandaşı Antonina Pavlenko (23), Gaziantep’in Nizip ilçesindeki nişanlısı Şerif Akın ve çevresinden etkilenerek İslamiyet’i araştırdı. Evlenmek için geldiği Nizip’te İslam'ı seçen Pavlenko, nişanlısıyla birlikte Nizip İlçe Müftülüğü'nde düzenlenen ihtida töreninde Kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu ve Meryem ismini aldı.

Antalya’da animatörlük yaparak geçimini sağlayan Pavlenko, yaklaşık 3 yıl önce Şerif Akın ile tanışarak nişanlandı. Nizip İlçe Müftülüğüne gelen Pavlenko, hem dinini hem de ismini değiştirmek için müracaatta bulundu.

İlçe Müftüsü Musa Çiftçi Başkanlığı'nda törende okunan Kur'an-ı Kerim'in ardından Pavlenko daha sonra şahitler huzurunda Kelime-i Şehadet getirerek Meryem adını aldı.

Pavlenko’ya Çiftçi tarafından ihtida belgesi ile Kur'an-ı Kerim ve peygamberlerin hayatını anlatan bir kitap hediye edildi. Müftü Çiftçi tarafından genç çiftlere, İslam dini hakkında bilgiler verildi.

Törenin ardından açıklamalarda bulunan Meryem, kendi hür iradesi ile Müslümanlığı seçtiğini ve bundan dolayı da oldukça mutlu olduğunu söyledi.

Şerif Akın da nişanlısına hem kendisinin hem de ailesinin İslamiyet'i anlattığını ve kendisinin de zaten araştırma yaptığını, kendi rızasıyla Müslüman olacağını söylediğini ve daha önce Hristiyan olan nişanlısının artık Müslüman olmasından dolayı çok sevinçli olduğunu belirtti.

Nizip ilçe Müftüsü Musa Çiftçi ise İslam diniyle müşerref olan Meryem’i tebrik ederek yeni hayatında mutluluklar diledi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

 
Diyanet Duyurular
Kapalı grup · 4.183 üye
Gruba Katıl
grubumuz başta Diyanet işleri başkanlığı olmak üzere bütün Resmi kurumların atama ve duyuruları paylaşılmaktadır
 
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Güncel Haber, Film, İlahi ve Ezgiler
Radyo İmam-HatipFm Güncel Haber, İlahi & Ezgiler..
google.com, pub-2227755215092688, DIRECT, f08c47fec0942fa0